Aranżacja wnętrz salon wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. W zależności od stylu, jaki sobie założymy, będzie wymagać od nas innych koncepcji, innego planu działania. Ludzie decydujący się na nowoczesny typ salonu najczęściej wprowadzają w nim minimalizm. Niezwykle popularny jest również styl skandynawski. Nie zabraknie również miłośników klasycznych rozwiązań, choćby w stylu rustykalnym.

Estetyka i wygoda

Przede wszystkim salon musi cieszyć oko, ale być również funkcjonalny. Przygotowując się do aranżacji salonu, warto wcześniej śledzić trendy i projekty na których można się wzorować. W tym celu najlepiej przeglądać blogi, magazyny lub też zasięgnąć rady ekspertów w pracowni architektonicznej. Każdy sposób jest dobry, aby czerpać inspiracje. Aranżacja wnętrz salon w stylu nowoczesnym to połączenie minimalizmu, industrializm u oraz nieszablonowych dodatków.

Kolor w salonie

Często klienci decydują się na wprowadzenie kontrastu. Choćby przez wprowadzenie kolorowych mebli, takich jak na przykład granatowa sofa na tle białej ściany i jasnej podłogi. W ten sposób chcą w eksponować swoje ulubione meble i nadać pomieszczeniu specyficznego charakteru. Innym rozwiązaniem może być też połączenie bieli i czerni. Salon urządzony w takim stylu będzie informował odwiedzających o guście i szyku, jaki posiada gospodarz. Nowoczesne rozwiązania to także nieszablonowe elementy w otoczeniu, takie jak choćby stary rower pod ścianą czy hamak zawieszony w kącie salonu.

Renowacja salonu

Każda aranżacja wnętrz salon składa się z drobnych kroków. Nawet najmniejsze działanie i najmniejsze usprawnienie już funkcjonującego salonu może przynieść nieoczekiwany i fascynujący efekt. Posiadasz stare meble i zastanawiasz się czy je wyrzucić? Może odpowiednim rozwiązaniem jest ich renowacja? Tutaj głównym trendem jest wykorzystywanie nieszablonowych materiałów. Podczas tego procesu stare komody z pokryciem z betonu czy plakatów lub serwetek sprawią, że salon nadal będzie prezentował się wyjątkowo. Bez konieczności inwestycji w nowe meble. To doskonałe rozwiązanie na przykład dla połączenia stylu nowoczesnego ze stylem retro.

Podnieś wartość przez aranżację wnętrz

Aranżacja wnętrz salon to także możliwość na podniesienie wartości nieruchomości. Wspaniale urządzony salon na zdjęciach będzie się prezentować o niebo lepiej niż ten zagracony, pełen starych koncepcji i mebli. Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie przed sprzedaniem nieruchomości. Należy być jednak ostrożnym i nie przesadzać z indywidualnym stylem. Jeżeli planujemy zaaranżować salon i następnie odsprzedaż domu – to warto żeby to rozwiązanie wpasował się w jak najszersze gusta. Tradycyjne i najbardziej popularne rozwiązania w takim wypadku najlepiej zdadzą egzamin.

Podstawowe zasady

Jaka jest główna zasada którą rządzi się aranżacja wnętrz salon? Cóż, przede wszystkim jest to powtarzalność. Powtarzalność kolorów, przedmiotów oraz wzorów. Trzymając się tej koncepcji, można otrzymać poczucie harmonii i przestrzeni, która jest jednością. Odpowiednio stylizując salon można nadać mu odpowiedniego rytmu i ciepła. Kolejną zasadą jest zasada punkt centralnego. Przed wykonaniem odpowiednich prac należy zadać sobie pytanie, jakie zadanie będzie salon dokładnie spełniał. Następnie wokół tego zadania rozplanować najbliższe otoczenie, meble oraz dodatki. Dopiero to tak urządzonym punkcie centralnym, można przystępować do aranżacji reszty przestrzeni.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *