Hydroizolacja balkonu jak wykonać? Cóż, to zadanie nie należy do niezwykle trudnych. Jednak warto kierować się kilkoma zasadami i, przede wszystkim, dobrać odpowiedni zakres prac oraz rodzaj materiałów do specyfiki tarasu oraz balkonu, który posiadamy. Za sprawą wilgoci i wody podłoże może być narażone na występowanie ubytków. Z biegiem czasu mogą zanikać fugi na tarasie, dodatkowo mogą pojawiać się zacieki na ścianach i sufitach znajdujących się tuż pod tarasem, mogą odpadać płytki oraz tynk. W powstałych ubytkach będą rozwijać się bakterie oraz pleśń.

Warto dbać o taras

Obecnie tarasy tą przestrzenią na której spędzamy wiele czasu. To wspaniała sfera przeznaczona do odpoczynku. Z tego też powodu narażona jest na działanie warunków atmosferycznych, ale także na nadmierne korzystanie i nacisk ciężaru stopy czy elementów umeblowania. Już podczas konstrukcji i wykończenia tarasu, warto dbać o jego hydroizolację i wiedzieć hydroizolacja balkonu jak wykonać. Warto zastosować spadek powierzchni o pochyleniu 12 procent. Taki krok pozwoli na odpływ wody z powierzchni tarasu, a użytkownikom oszczędzi sporo pracy związanej z pojawianiem się wody w powierzchni. To także rozwiązanie gwarantujące długowieczność powierzchni położonej na balkonie lub tarasie. Podłoże narażone jest na oddziaływanie różnych temperatur, zimą będą temperatury bardzo niskie. Dodatkowo, wilgotność będzie większa za sprawą śniegu lub oblodzenia.

Hydroizolacja odporna na pogodę

Zadaniem tarasu jest również zatrzymywanie ciepłego powietrza wewnątrz pomieszczenia znajdującego się pod spodem. Ale hydroizolacja balkonu jak wykonać? W tym celu między podłożem a ścianą domu stosuje się pianki. Hydroizolacja może także ograniczać ruchy podłoża, które następują za sprawą zmiennej temperatury. Taka płynna folia z dodatkami gwarantuje właściwe oddychanie tarasu. Warto przede wszystkim mieć na uwadze wysoką elastyczność hydroizolacji. Dodatkowo, nie do przecenienia jest możliwość pokrywania pęknięć. Te oczywiście mogą powstać w przyszłości.

 

Jak kłaść hydroizolację na balkon lub taras?

Warstwa hydroizolacyjna oraz ściany powinny być połączone za pomocą taśmy uszczelniającej lub folii w płynie. Ale hydroizolacja balkonu jak wykonać? Hydroizolacja najlepiej nakładać w dwóch warstwach. Każda z nich powinna mieć grubość przynajmniej 1 mm. Po wyschnięciu hydroizolacji można kontynuować pracę. W zależności od rodzaju produktu po czterech lub ośmiu godzinach bez problemu można już przyklejać płytki. Ważne, aby dbać o to, by klej za pomocą którego mocujemy płytki do podłoża był elastyczny. Na odpowiednią hydroizolacje tarasu ma również wpływ zastosowanie fugi między płytkami. Najlepiej wybrać tą o wysokiej jakości. Jednak jej brak nawet przez krótki czas – może spowodować pęknięcie płytek i ubytki w podłożu. Nie warto więc przeciągać jej położenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *