Jaka blachodachówka najlepsza, ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy jej rodzaj ma nieco inne zastosowanie. Są jednak rozwiązania ogólnie lepsze i bardziej uniwersalne. Są też takie, które świetnie sprawdzą się w konkretnym wypadku, w innym natomiast będą totalną klapą.

Dwa typy

Ogólnie na rynku dostępne są dwa typy blachodachówki – są to blachodachówki modułowe z blachodachówki oraz sprzedawane w arkuszach. Podstawową cechą je różniącą jest format materiału. Są wykonane z inną koncepcją i cechują się inną wielkością. Blachodachówka sprzedawana w arkuszach posiada konkretny rozmiar, który jest stały. Wiąże się to z pewnymi udogodnieniami. Przede wszystkim, uproszczony jest transport. Arkusze o stałych wymiarach można łatwo wymierzyć i z powodzeniem pakować, na przykład na pakę vana. Łatwiejszy jest także proces montażu. Blachodachówka w arkuszach będzie ułatwiać pracę, jednocześnie też praca będzie przebiegała szybciej i bez zbędnych utrudnień. Arkusz to doskonałe rozwiązanie do dachu prostego, nieposiadającego wiele załamań ani spadków.

Estetyczna blachodachówka

Blachodachówka może także przyciągać wzrok swoją estetyką i nowoczesnym designem. Blacha na rąbek jest rozwiązaniem często wybieranym przez inwestorów i deweloperów. Sprawdzi się także na zabytkach. Najczęściej do jej produkcji wykorzystywany jest różny rodzaj blachy. Może to być blacha miedziana, blacha otynkowana, tytan, cynk. Zdarza się także aluminium oraz dachówka powlekana. Warto mieć na uwadze fakt, że blacha na rąbek wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża przed jej położeniem. Wymagane jest pełne deskowanie oraz wyłożenie powierzchni matą z oplotem. Blacha na rąbek jest rozwiązaniem dość uniwersalnym i zda się w przypadku dachów jednospadowych, dwuspadowych, a także wielospadowych. Warto wiedzieć jaka blachodachówka najlepsza. W przypadku kąta nachylenia do 25 stopni najlepszy jest rąbek stojący podwójny, powyżej 25 stopni pojedynczy.

Panele dachowe

Metodą nieustannie zdobywają na swojej popularności są tak zwane panele dachowe. Mocuje się je łatwo, co bardzo ułatwia pracę i przyspiesza pokrycie dachu. Najczęściej montowane są one metodą Click Connection. Ta metoda działa podobnie co w przypadku paneli podłogowych. Panele dachowe dodatkowo mocuje się na dachu używając wkrętów. To doskonałe rozwiązanie dla dachu o nachyleniu kilkunastu stopni.

Jaki budżet, taka dachówka

Jeżeli zastanawiasz się jaka blachodachówka najlepsza i jednocześnie masz ograniczony budżet, warto rozważyć blachy ocynkowane oraz blachy powlekane. Są to najbardziej ekonomiczne rozwiązania, które pozwolą pokryć dach niewielkim kosztem. Niestety, nie jest to raczej rozwiązanie na lata. Blachy ocynkowane i blachy powlekane nie charakteryzują się długą trwałością, jednak zawsze lepsze jest takie pokrycie, niż jego brak. Zważając na portfel, przede wszystkim ważne jest rozpoznanie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jaka blachodachówka najlepsza. Ceny mogą się różnić w zależności od konkurencji na lokalnym rynku, producenta oraz jakości wykonania. Ważne aby wybór był dopasowany do naszych wymagań i oczekiwań. Blachy szlachetne czyli wykonane z aluminium, tytanu cynku, miedzi – charakteryzują się długą żywotnością. Jednocześnie są one nieco droższe, jednak jeżeli jesteście nastawieni na trwałe rozwiązanie premium – prawdopodobnie warto zwrócić na nie uwagę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *