Jak pozbyć się wyprysków

Inne

Skazy są dużym problemem dla każdego. Występują nie tylko na twarzy, ale można je znaleźć w dowolnym miejscu ciała. Blemishes są głównie spowodowane przez nadmierną ilość produkcji oleju, trądzik i zatkane pory.

Trądzik może być poważnym problemem dla nastolatków i studentów. Wiele dziewcząt ma problem z dostaniem pryszczy na twarzy, a czasem nawet mają blizny po trądziku. Te blizny pozostaną na skórze przez całe życie.

Co to jest skaza?

Skaza jest pryszcz lub zit, który pojawia się na skórze. Istnieją dwa rodzaje plam, plamy otwarte i plamy zamknięte. Skazy otwarte to te, które pojawiają się na skórze, a skazy zamknięte to te, które pojawiają się wewnątrz skóry.

Trądzik

Trądzik to głównie problem nastolatków i jest to powszechny problem, z którym borykają się nastolatki. Nastolatki zwykle twarz problem trądziku w lecie i jeśli nie są wystarczająco ostrożni, to będzie również twarzą problem trądziku.

Istnieje wiele środków domu na trądzik , ale najlepsze i najbardziej skuteczne jest użycie plamy patchy. Można je kupić online lub można nawet zrobić to w domu.

Jak używać plastrów na plamy?

Najpierw weź kawałek bawełnianej szmatki i zanurz ją w ciepłej wodzie. Po zanurzeniu go, wykręć go dobrze i umieść go na skazie. Pozostaw na 15 minut.

Po 15 minutach usuń ją i opłucz twarz czystą wodą. Możesz również użyć miękkiego ręcznika do poklepania twarzy.

Domowe sposoby na trądzik

Do leczenia trądziku można użyć środków domowych. Oto pięć najlepszych domowych środków na trądzik:

Płatki owsiane

Płatki owsiane to świetny domowy środek na trądzik. Domowe środki na trądzik zawierają płatki owsiane. Tak więc, można dodać płatki owsiane do swojej diety, a jeśli masz trądzik to spróbuj spożywać płatki owsiane przez miesiąc.

Możesz jeść płatki owsiane na śniadanie, obiad i kolację. Owsianka pomaga w zmniejszeniu trądziku, a także sprawia, że skóra jest bardziej miękka i gładka.

Apple Cider Vinegar

Domowe sposoby na trądzik obejmują również ocet jabłkowy. Ocet jabłkowy cydr jest naturalnym domowym środkiem na trądzik. Możesz go używać przez miesiąc.

Ocet jabłkowy cydr jest bardzo skuteczny w leczeniu trądziku. Jest to dobry środek przeciwzapalny i antybakteryjny. Możesz również dodać niewielką ilość soku z cytryny do mieszaniny.

Aloe Vera

Aloes jest naturalnym domowym środkiem na trądzik. Jest to dobry domowy środek na trądzik. Możesz go używać przez miesiąc.

Możesz dodać niewielką ilość aloesu do mieszanki domowych środków na trądzik.

Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym domowym środkiem na trądzik. Możesz go używać przez miesiąc.

Możesz wymieszać 2 łyżki stołowe olejku z drzewa herbacianego z 2 łyżeczkami oleju kokosowego. Możesz zastosować tę mieszaninę na dotkniętym obszarze.

Wnioski:

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą