Jak zabezpieczyć płytki zewnętrzne przed przesiąkaniem?

Dom i wnętrze Ogród

Twoje płytki zewnętrzne i panele są jedną z najdroższych inwestycji w Twoim domu. Utrzymanie ich w bezpiecznym stanie i zapobieganie przesiąkaniu jest najważniejszą rzeczą.

Dachówka jest bardzo elastycznym materiałem, ale mimo to jest podatna na przesiąkanie wody. Nawet jeśli zainstalujesz płytki prawidłowo i zostaną one umieszczone w odpowiedni sposób, będzie istniała szansa na przesiąkanie. Dzieje się tak dlatego, że będą miejsca, w których płytki i panele nie są dobrze uszczelnione lub są słabe.

Płytki i panele mogą przesiąkać wodą przez pęknięcie w podłodze, szczeliny między ścianą a podłogą, szczeliny w podłodze i fugi. Wszystkie te obszary mogą powodować problemy i uszkodzenia twoich płytek.

Tak więc, zanim kupisz płytki i zainstalujesz je na swoich ścianach, podłogach i innych powierzchniach, upewnij się, że podjąłeś te środki ostrożności.

Zapobieganie przesiąkaniu wody na poziomie podłogi

Przesiąkaniu wody na poziomie podłogi można zapobiec, upewniając się, że płytki i panele są zainstalowane w odpowiedni sposób. Płytki powinny być odpowiednio przymocowane i dokręcone do ścian.

Należy również upewnić się, że płytki są prawidłowo uszczelnione poprzez umieszczenie listwy rozprężnej. W tym celu możesz użyć silikonowego uszczelniacza.

Zainstaluj wodoodporną membranę

Jest to najważniejszy krok w zapobieganiu przesiąkania wody. Upewnij się, że masz wodoodporną membranę, która jest zaprojektowana specjalnie do instalacji płytek. Można nawet zainstalować go na istniejących płytek.

Zainstaluj listwy rozprężne

Te taśmy rozprężne są używane do rozszerzenia luki między podłogą a ścianą. Są one bardzo proste i łatwe do zainstalowania.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post. Jest to bardzo prosty sposób, aby zachować bezpieczeństwo swoich płytek i paneli oraz zapobiec ich uszkodzeniu. Podzieliłem się z Tobą również sposobami, w jaki możesz zainstalować wodoodporną membranę nad istniejącymi płytkami.